Jakie zalety mają tapety samoprzylepne?

Jakie zalety mają tapety samoprzylepne?

Wydawać by się mogło, że częsta i gruntowna aranżacja wnętrz mieszkalnych nie jest możliwa – głównie ze względu na wysokie koszty remontów oraz związane z nimi niedogodności. Tymczasem szybkim i prostym sposobem na urozmaicenie aranżacji pomieszczeń jest wykorzystanie tapet samoprzylepnych. Jakie rodzaje tapet można wykorzystać i jakie są ich zalety?

Rodzaje nowoczesnych tapet samoprzylepnych

Wśród dostępnych obecnie na rynku tapet samoprzylepnych do najpopularniejszych należą winylowe oraz fizelinowe. Tapety winylowe mogą być przyklejane na ścianę, kafelki, meble oraz na sprzęt AGD, dlatego mogą być stosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ich wierzchnią warstwę stanowi winyl, stąd ich duża odporność na wilgoć. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Tapety fizelinowe zawierają w sobie włókninę poliestrową, co wpływa na ich dużą wytrzymałość, trwałość i elastyczność. Ze względna doskonałe parametry izolacyjne, doskonale tłumią hałas. Coraz większą popularnością cieszą się samoprzylepne fototapety. Współcześnie są to trwałe tkaniny poliestrowe, które pozwalają ścianom oddychać. Kluczowe znaczenie ma w ich przypadku wartość artystyczna wzoru zamieszczonego na tapecie.

Zalety nowoczesnych tapet

Tapety samoprzylepne wykonane są z nowoczesnych tkanin wysokiej jakości, które gwarantują jakość i trwałość dekoracji, dając praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Co ważniejsze, sprawdzają się zarówno do ozdabiania ścian, jak również mebli oraz sprzętu elektronicznego. Różnorodność wzorów sprawia, że można je dopasować praktycznie do każdego stylu wnętrz. Do ich przymocowania nie jest potrzebny klej, dlatego współczesne tapetowanie jest łatwe i szybkie – wystarczy odkleić folię ochronną. Tapety samoprzylepne można wielokrotnie przeklejać, co umożliwia częste wprowadzanie zmian w aranżacji pomieszczeń.

Posted on