Zobacz jak można wykorzystać tapety i murale w łazienkach

Zobacz jak można wykorzystać tapety i murale w łazienkach

Łazienka z racji swojej funkcji to pomieszczenie na ogół z bardziej surową aranżacją w porównaniu z resztą pomieszczeń. Jak wykończyć ściany w łazience za pomocą tapety i murali? Zobacz kilka pomysłów na ich wykorzystanie w łazience!

Czyn tapety są praktyczne?

Współczesne tapety i murale dają ogromne możliwości do wykończenia wnętrza. Na pewno będzie to akcent w naszym domu, który przyciągnie wzrok wielu. Jeśli chodzi o aranżacje, to jest tu ogromny wachlarz możliwości stylistycznych - od minimalistycznych przez klasyczne, aż po zupełnie szalone, oryginalne tapety czy murale. W niedużych łazienkach, gdzie jest dość ograniczony sposób udekorowania wnętrze dodatkami, czy nawet meblami łazienkowymi. Tapeta łazienkowa jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmuje miejsca, a na pewno nada pomieszczeniu niesamowitego charakteru. W porównaniu z płytkami czy kamieniem na ścianie tapeta tworzy w łazience dużą płaszczyznę bez widocznych podziałów. Dodatkowo przełamie ona monotonię i standardowe zastosowanie płytek. Widoczne fugi, szczególnie w małych formatach płytek często nadają zbyt mocny i surowy charakter łazienki, z drugiej strony zastosowanie tapety może ją ożywić. Oprócz zalet estetycznych tapety, jak i murale mają zalety praktyczne ze względu na swoją cenę, to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana płytek w całym pomieszczeniu.

Murale w łazience - nowy trend!

Kolejną sposobnością na wykończenie łazienki w nowatorski i bardzo ciekawy sposób, jest zastosowanie murali. Mural w formie fototapety może nadać łazience niesamowitego i wyszukanego wyglądu. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej tapety, pasująca do każdego wnętrza. Dzięki niezwykłemu bogactwu kolorów i wzorów, murale doskonale sprawdzają w się zarówno w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Największą zaletą murali łazienkowych jest możliwość wykonania ich pod wymiar ściany, dzięki czemu wybrany wzór idealnie zmieści się na wydzielonej powierzchni. Murale w formie fototapet nie tylko świetnie wyglądają, ale też są łatwe w czyszczeniu.

Posted on